Policia greke ka kapur 107 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni është zhvilluar në Kallapaq të Janinës, ndërsa mjeti me lëndën narkotike vinte nga kufiri i gjelbër.


Gjatë kontrollit, autoritetet fqinje kanë sekuestruar 91 pako me 106 kg e 850 gram marijuanë.


Gjithashtu, janë sekuestruar edhe 180 euro dhe dy celularë, ndërsa ka rënë në pranga drejtuesi i mjetit, që ishte një shtetas shqiptar, mosha e të cilit nuk bëhet e ditur.


450571c1 3d84 4335 B7c6 95c50556c462
450571c1 3d84 4335 B7c6 95c50556c462

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb