Një person ende i paidentifikuar ka grabitur një sasi parash nga një filial i një banke të njohur në Greqi. Mediat helene bëjnë me dije se grabitësi, me një maskë kirurgjikale, i ka kërcënuar punonjësit me një granatë që mbante në dorë, duke marrë paratë dhe duke u larguar më pas.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryqëzimin e rrugëve Geroulanos dhe 3 Shtatori, në Argyroupoli.

Sakaq autoritet janë ende në kërkim të tij.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb