Ndoshta deri para pak javësh vëmendjen e opinionit publik gjatë të enjteve e rrëmbente veshja e deputetëve dhe ministrave ku shpesh evidentoheshin fashionistë mes ligjvënësve shqiptarë apo dhe ata më pak të kuruarit.

Por me sa duket pas vendosjes së maskës së detyrueshme dhe në ambiente të hapura, gjithë vëmendja sillet rreth kësaj mbulese në fytyrat e deputetëve dhe ministrave.

E kishte apo jo maskën, përcakton rebelët; me ngjyra apo e kombinuar, ata më të vëmendshmit ndaj detajeve; me simbole apo parulla, një anë të karakterit të maskëmbajtësit.

Por si u prezantuan gjatë seancës së sotme parlamentare deputetët? Kishte nga ata që nuk mbanin fare maska si Fidel Ylli apo Lefter Maliqi. Nga ata që e mbanin si aksesor zbukurimi si Korab Lita apo dhe nga ata që maska u rrinte pak e ngushtë si Ulsi Manja apo Ditmir Bushati. Ralf Gjoni vazhdon me parullën e tij “Shqipëria nuk është Bashkimi Sovjetik”. Shfletoni galerinë.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb