Teksa është i vetmi akuapark në detin Adriatik, qeveria paligjshmërisht ka ndërhyrë për të sekuestruar dy godina të ‘Prestige Resort’, mes tyre ky kënd i bukur pushimi.

Aksioni i radhës i paligjshëm vjen në një ditë kur është festë zyrtare.

Qeveria ka kërkuar sekuestrimin e godinës nr.1 dhe nr.3 ku është dhe akuaparku më i madh, me kënde të bukura lojërash, për të shijuar ujin e pastër.

Kujtojmë se akuaparku më i madh në vijën bregdetare të Adriatikut u hap për pushuesit në qershor të 2022.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: