Ardian Ismajli ishte legjionari më i vlerësuar në Serie A fundjavën që lamë pas, por dëmtimi i tij bëri me dhimbje koke trajnerin Andreazzoli i cili morë përsipër përgjegjësinë pasi sipas trajnerit ishte faji i tij që Ismajli u dëmtua: “Është faji im që Ismajli u dëmtua. Duhej ta kisha ndërruar në fundin e pjesës së parë, por kur dikush luan mirë është e vështirë”, u shpreh Andreazzoli.

Andreazzoli
Andreazzoli

Dëmtimi i Ismjalit është një lajm jo pozitiv për Sylvinho-n, por sipas mediave italiane nuk bëhet fjalë për një dëmtim të rëndë. Ismajli pritet të jetë i pranishëm në sfidën kundër Republikës Çeke më 12 tetor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb