Ish- deputeti i PD, Oerd Bylykbashi nuk e ka lënë me kaq arrestimin e Ramës në Bolonja duke i treguar edhe intervistën e tij të zbardhur në median italiane.

Rama tha se kishte folur për një sherr me një polic në aeroport por Bylykbashi i kundër përgjigjet duke i kujtuar se ka thënë arrestim dhe se në këtë rast ose ka gënjyer median italiane, ose në formularin e dekriminalizimit

Bylykbashi i pergjigjet Rames me intervisten e tij: Ke genjyer median italiane apo ne formular te dekriminalizmit

 

STATUSI I OERD BYLYKBASHIT
E shkruar e zeze mbi te bardhe : “me kane arrestuar njehere ne Bolonja”. Ka dy mundesi zoti Rama:
1. Ose ne delir e siper ke genjyer median italiane
2. Ose ke genjyer ne formularin e dekriminalizimit.
Alo Edi, pa u nervozuar dhe pa batuta bajate duhet te pergjigjesh per kete.
Je genjeshtar delirant apo te duhet te dorezosh mandatin si cereku i deputeteve te partise tende?

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb