Një 30-vjeçar është arrestuar nga Policia e Fierit, pasi është kapur me kokainë. Në pranga ka rënë i riu K. Ll., banues në Vlorë, i cili ka qenë duke drejtuar mjetin e tij në gjendje të dehur, kur është ndaluar nga uniformat blu.

Gjatë kontrollit të makinës, 30-vjeçarit i është gjetur poshtë sediles dhe i është sekuestruar një sasi kokaine, e ndarë në doza të vogla.

Njoftimi i policisë:

Fier

Goditet një rast i drogave të forta në qytet.

Kapet dhe arrestohet në flagrancë 30-vjeçari me kokainë në automjet të cilin e drejtonte në gjendje të dehur.

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier, krahas punës për kontrollin e zbatimit të masave kufizuese për mospërhapjen e COVID-19, kanë vijuar punën për evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Në vijim të kontrolleve të shtuara nëpër rrugët e qytetit me qëllim parandalimin dhe goditjen e rasteve të posedimit apo shpërndarjes së lëndëve narkotike, specialistët për hetimin e narkotikëve kanë bërë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit:

• K.Ll., 30 vjeç, banues në Vlorë.

Në lagjen “16 Prilli” Fier, ky shtetas është kapur duke drejtuar automjetin e tij në gjendje të dehur, dhe gjatë kontrollit në mjet, poshtë sediles ju gjet dhe ju sekuestrua një sasi me lëndë narkotike e dyshuar Kokainë e ndarë në doza të vogla.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Drejtimi i mjetit në gjendje të dehur”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb