Pritjes 1-vjeçare i vjen fund, Endri Çekiçi është zhbllokuar më në fund, teksa gjeti ditën e sotme, rrugën e rrjetës. Mesfushori pogradecar, tundi rrjetën në minutën e 36-të, në duelin ndaj Trabzonspor. Pas asistit të Midtsjo, Çekiçi goditi saktë duke ngushtuar shifrat në 2-1. Me këtë rezultat u mbyll dhe pjesa e parë.

Ky ishte goli i parë i shqiptarit me fanellën e Pendikspor, skuadrës së cilës iu bashkua në merkaton e verës. Vlen të theksohet fakti se goli i fundit që Çekiçi kishte shënuar në elitën e futbollit shqiptar, ishte më 16 shtator të vitit 2022 në duelin ndaj Gallatasarait, teksa pogradecari ishte pjesë e Koniasporit. PanoramaSport

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: