Konfliktet mes vjehrrit dhe nuses janë nga me aktualet në shoqërinë shqiptare, një nga këto ngjarje e cila pushtoi mediat ishte ajo e konfliktit mes Kasem Jugut dhe bashkëshortes së tij me nusen e djalit.

Në studion e “Me Zemër të Hapur” të modratores dhe autores Evis Ahmeti, 62-vjeçari nga Librazhdi, Kasem Jugu, denoncoi live nusen e djalit.

Ai u shpreh se shtëpia që jeton aktualisht nusja është shtëpia e nënës së tij. Por ajo shtëpi u la në ankand nga banka për shkak të një kredie dhe u ble nga nusja e djalit.

Aktualisht nusja e djalit sipas dëshmisë së vjehrrit jeton e vetme duke i nxjerr jashtë kësaj shtëpie vjehrrin dhe vjehrrën. Mes dhunës dhe konflikteve të herëpashershme sot vjehrri dhe vjehrra kanë mbërritur në studion e emisionit për të rrëfyer atë çfarë po ndodh me ta aktualisht dhe pse dy djemtë e tyre i kanë braktisur duke i lenë të flenë jashtë dhe pa asnjë çati mbi kokë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb