SARANDË

Rrezikoi mbytjen në det i shpëtohet jeta 73-vjeçarit në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur tek plazhi “Hasan Tahsini” në qendër të Sarandës. Me të marrë sinjalin për ndihmë roja bregdetare Sokol Alushaj u ndodh në çast dhe dha ndihmën e parë.

Pas disa përpjekjeve erdhi në jetë 73-vjeçari Edmond Tufani nga Tirana, pushues me familjen e tij prej disa ditësh në Sarandë. Persona të ndodhur në këtë ngjarje ndihmuan rojën bregdetare Sokol Alushaj që po i jepte ndihmën për ta sjellë në jetë 73-vjeçarin dhe ia arriti.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: