Një tjetër grua është paraqitur me akuza kundër Chris Noth, duke u bërë personi i pestë këtë muaj që akuzon yllin e “Sex and the City” dhe “Law & Order” për sulm seksual.

Në një konferencë për shtyp me avokaten e saj Gloria Allred , kantautorja Lisa Gentile pretendoi se ajo ishte “viktimizuar seksualisht” dhe “abuzuar seksualisht” nga Noth në vitin 2002. Ajo pretendoi se Noth e tërhoqi me forcë, e puthi dhe ia preku gjoksin. ” Po përpiqesha ta bëja që të ndalonte,” tha Gentile.

Një ditë pas incidentit të supozuar, Gentile pretendon se Noth e telefonoi dhe i tha nëse ajo “i tregonte ndonjëherë një shpirti për atë që ndodhi një natë më parë, se ai do të më shkatërronte karrierën, nuk do të këndoja më dhe ai do të më vinte në listën e zezë në biznes”.

Gentile thotë se ajo u takua për herë të parë me Nothin në vitin 1998 në restorantin “Da Marino” në lagjen e teatrit të qytetit të Nju Jorkut. Ajo dhe Noth u njohën dhe do të bisedonin për muzikën dhe biznesin e shfaqjes. Një natë në fillim të vitit 2002, Noth i ofroi asaj që të shkonin nga restoranti në shtëpi dhe ajo pranoi, pasi të dy ishin miqësorë. Ajo thotë se Noth e pyeti nëse ai mund të vinte tek shtëpia e saj pasi ai thjesht donte të shihte se ku jetonte ajo.

“ Ai filloi të më puthte pothuajse menjëherë. Pastaj ai u mbështet në tavolinën e kuzhinës dhe më tërhoqi me forcë kundër tij” tregoi Gentile gjatë konferencës për shtyp të së enjtes . “U vura shumë në siklet.”

Ajo tha se: Noth më pas u bë më agresiv dhe filloi të më shtrëngonte gjoksin. Unë vazhdova t’i shtyja duart e tij poshtë, ndërsa ai po shtynte të miat lart. Po përpiqesha ta bëja që të ndalonte. Më pas ai i kapi duart e mia që t’i tërhiqja këmishën e tij dhe më pas më shtyu edhe më fort duart e mia poshtë drejt penisit të tij. Më në fund arrita ta largoja dhe të ikja nga duart e tij dhe bërtita, ‘ Jo, nuk e dua këtë’.

“Ai u zemërua jashtëzakonisht dhe filloi të bërtiste duke më quajtur ngacmuese dhe kurvë“- tha Gentile, përpara se ai të dilte i xhindosur nga apartamenti i saj.

Të nesërmen në mëngjes, Gentile pretendon se Noth-i i telefonoi për ta paralajmëruar se do vendoste në listën e zezë të bizneseve nëse ajo do të fliste ndonjëherë për atë që ndodhi, dhe më pas e mbylli telefonin. Nuk u specifikuan detaje në lidhje me nëse dhe kur Gentile dhe Noth u panë përsëri, por u tha se kishte qenë “shumë kohë më parë”.

“Kisha frikë të dilja përpara për shkak të fuqisë së zotit Noth dhe kërcënimeve të tij për të shkatërruar karrierën time” tha Gentile. ( Në kohën e incidentit të supozuar, Noth kishte qenë tashmë një yll i shquar në “Laë & Order” dhe aktualisht ishte një simbol i famshëm seksual në “Sex and the City”, i cili ishte bërë një fenomen masiv global.)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb