Rritja ditore e rasteve me Covid-19 në Greqi arriti sot një rekord të ri, pasi më shumë se 1000 raste të reja të virusit u regjistruan nga EODY në 24 orë, duke tejkaluar këtë kufi psikologjik për herë të parë që nga fillimi i pandemisë.

Për më tepër, numri i pacientëve të trajtuar në ICU kaloi 100. Në mënyrë të veçantë, EODY njoftoi 1,259 raste të reja të koronavirusit, nga të cilat 112 shoqërohen me bashkime të njohura dhe 62 u zbuluan në portat e hyrjes.

Në të njëjtën kohë, sipas informacionit të organizatës, 102 pacientë janë të intubuar në ICU, ndërsa 12 vdekje të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit.

Nga rastet e raportuara, 295 ishin në Atikë, 291 në Selanik, 75 në Rodopi, 55 në Serres dhe 47 në Larisa.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: