ITALI

Një moment paniku është regjistruar pasditen e së shtunës në Romë, ku një person me thikë në dorë ka tmerruar qytetarët në stacionin e trenit, Termini. 44-vjeçari ganez refuzonte të hiqte thikën na dora duke detyruar efektivët e policisë që ta qëllonin.

Ganezi nuk shkaktoi të lënduar, por ishte agresiv dhe refuzonte të hidhte thikën në tokë. Ai u paralajmërua nga policia, por i kërcënoi agjentët, të cilët u detyruan ta qëllonin me armë për ta neutralizuar.

44-vjeçari me precedentë të mëparshëm penal u dërgua në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: