Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me tragjedinë që ndodhi në Bulqizë, ku nëna me 2 fëmijët humbën jetën pas një rrjedhje gazi në banesën e tyre.

Përmes një postimi në ‘Twitter’ Basha i shprehu ngushëllime familjes Tolaj për humbjen e rëndë, ndërsa i uroi shërim vajzës së vogël 8-vjeçare që ndodhet në spital.

“Me tronditje dhe dhimbje ndoqa lajmin për tragjedinë në Ostren të Bulqizës ku humbën jetën një nënë dhe dy fëmijët e saj. Shpreh ngushëllimet e mia të thella për familjen Tolaj dhe uroj shërim të shpejtë vajzës tjetër të familjes që po merr ndihmën mjekësore.”, shkruan Basha.

Bash Tw
Bash Tw

(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb