Një ish-stjuardesë e cila punonte për flotën private të avionëve të SpaceX akuzoi Musk se i kishte treguar penisin e tij dhe e prekte atë pa pëlqimin e saj, si dhe i kishte ofruar një kalë si dhuratë në këmbim të një masazhi erotik.

Kjo është raportuar nga Business Insider, e cila citon disa burime, sipas të cilave SpaceX më pas do të kishte negociuar me gruan, pas pagesës prej 250,000 dollarësh në vitin 2018 për heshtjen e saj.

Musk nga ana e tij mohon gjithçka. “Nëse do të isha i prirur ndaj ngacmimeve, kjo vështirë se do të ishte hera e parë në karrierën time që do të shfaqej”, thotë ai, duke e quajtur artikullin “të motivuar politikisht”.

(Ansa/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb