TIRANE- Agjencitë botërore të lajmeve po raportojnë për ngjarjet dramatike të dy ditëve të fundit në Kumanovë. Agjencia “Rojters” citon ministren Jankulloska, se situata në terren mbetet shumë kritike dhe se aksioni po vazhdon derisa të kapet edhe sulmuesi i fundit.

Agjencia franceze e lajmeve “Frans pres”po shkruan se Serbia po dërgon forca shtesë në kufirin me Kosovën dhe Maqedoninë.

“Associatet Press” përcolli deklaratën e ambasadës amerikane në Shkup, ku midis të tjerash kërkohet që qytetarët të qëndrojnë të qetë.

(ma.ar/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: