Presidenti francez Emmanuel Macron, kancelari gjerman Olaf Scholz dhe Mario Draghi do të vizitojnë Ukrainën më 16 qershor.

Lajmi është bërë me dije nga mediat e huaja.

Nëpërmjet kësaj vizite, Franca, Gjermania dhe Italia synojnë të shprehin mbështetjen e BE për Ukrainën dhe presidentin Zelensky.

Ndërkohë një zëdhënës i qeverisë gjermane ka refuzuar të konfirmonte për mediat se Scholz do të vizitonte 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb