Rusia ka kryer stërvitje ushtarake me raketa tokë-ajër s-400 në zonën perëndimore të Kaliningradit.

lajmi është bërë me dije nga agjencia e lajmeve Interfax.

Sipas agjencisë gjatë stërvitjeve u vendosën edhe avionë luftarakë Su-27, transmeton BalkanWeb.

Ndërkohë më herët Japonia bëri me dije se Rusia do të zhvillonte stërvitje në ishujt Kuril, në territorin perëndimor të Japonisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb