Media greke “iEllada.gr” ka postuar disa fotografi të rralla të Benito Musolinit, gjatë vizitës së tij në Shqipëri në vitin 1941.

“Benito Musolini, udhëheqësi italian fashist vizitoi Shqipërinë në vitin 1941. Këto janë fotografi të rralla ku shihet Musolini në Shqipëri. Siç shihet nga pamjet, makina e Musolinit ka ngelur në baltë”, thuhet në përshkrimin e medias helene.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Më tej, thuhet se vizita e Musolinit në Shqipëri përfundoi në mënyrë komike, pasi makina e tij ngeci në baltë.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb