Ish-presidenti i klubit sportiv italian Parma dhe ish sponsori i Milanit me kompaninë “Taci oil”, Rezart Taçi është kthyer sërish në vëmendjen e mediave italiane.

  • foto galeri

Zbulohet banka që ka pasurinë e Rezart Tacit

Thashethemet ndërkombëtare, të mbështetura edhe në raportimet e mediave italiane, thonë se qindra miliona euro u zbuluan në Singapor që i atribuohen kompanisë së naftës të menaxhuar nga ana e Rezart Tacit.

Banka ku mbahet pasuria e Tacit është “Maybank Singapore Ltd” dhe shuma që Taci mban atje është 362 milionë euro.

Rezart Taci u bë i njohur në Itali gjatë dekadës së kaluar, për faktin se ishte president i klubit sportiv Parma dhe se ishte sponsori kryesor i Milanit përmes kompanisë së tij Taçi Oil .

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb