Meghan Markle nuk duket e kënaqur me drejtimin që po merr dokumentari i saj dhe i Princit Harry.

Dukesha e Sussex-it jo vetëm që konfirmoi ekzistencën e dokumentarëve, por gjithashtu sugjeroi se do të donte që regjisorja, Liz Garbus, ta kishte bërë ndryshe. Meghan Markle pranoi se dokumentari i saj i ardhshëm me Princin Harry nuk është ashtu siç “do ta kishin bërë”.

“Është mirë të jesh në gjendje t’i besosh dikujt me historinë tonë – një regjisor me përvojë, punën e të cilit e kam admiruar prej kohësh – edhe nëse kjo do të thotë se mund të mos jetë ashtu siç do ta kishim dashur,” tha Markle për Variety.

“Por kjo nuk është arsyeja pse ne po e themi atë. Ne po ia besojmë historinë tonë dikujt tjetër dhe ajo do të kalojë në lupë.”
Page Six raportoi ekskluzivisht se drejtuesit e Netflix dhe krijuesit e filmave të serialit ishin të hutuar nga fakti që disa nga komentet që Duka i Sussex bën në librin e tij të ardhshëm nuk përputhen me atë që ai dhe Markle, 41 vjeç, thonë në kamera.

“Shumë në shfaqje kundërshtuan atë që ka shkruar Harry, kështu që ishte një problem,” zbuloi një burim i lartë i Netflix.

Dokumentari i Sussexes thuhet se është shtyrë deri në vitin 2023 për shkak të reagimeve. “Më pas, Harry dhe Meghan u bënë kërkesa të rëndësishme regjisorëve që të largohen nga përmbajtjet që ata vetë kanë ofruar, për projektin e tyre.”

Sussex-ët besohet se kanë treguar në kamera për familjen mbretërore, duke përfshirë Princin William dhe Kate Middleton, si dhe Mbretin Charles dhe Queen Consort Camilla, dhe thuhet se donin të redaktonin disa gjëra.

Netflix kishte planifikuar të publikonte dokumentarët e shumëpritur në dhjetor, rreth një muaj pas premierës së sezonit të “The Crown”, por transmetuesi raportohet se e ka shtyrë atë deri në vitin 2023 pasi u përball me reagime.

“Ata janë të tronditur në Netflix dhe ata fillimisht i mbyllën sytë dhe vendosën të shtyjnë dokumentarin”, tha një burim për Deadline.

Ndërkohë, Netflix nuk e ka konfirmuar kurrë ekzistencën e dokumentarëve, përkundrazi ka thënë, “Nuk është konfirmuar kurrë ndonjë dokumentar nga Duka dhe Dukesha e Sussex”.

(Pagesix/ BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb