Dje ishte një natë e veçantë për dukën dhe dukeshën e Sussex në Nju Jork. Meghan Markle dhe Princi Harry morën të dy çmimin Ripple of Hope, të prezantuar nga organizata jofitimprurëse e të drejtave të njeriut Robert F. Kennedy. Çifti u nderua për punën humanitare që bëjnë përmes Fondacionit të tyre Archewell, ku ata janë fokusuar në krijimin e ndërgjegjësimit për çështjet që lidhen me drejtësinë racore, seksizmin, shëndetin mendor dhe më shumë.

Më parë çmimin Ripple of Hope e kanë marrë Barack Obama, Kamala Harris dhe Stacey Abrams. Për këtë event të veçantë, Markle zgjodhi një look personal nga Nicolas Ghesquière të Louis Vuitton. Kjo ishte hera e parë që ai zgjodhi shtëpinë franceze në një event kaq të veçantë. (Në paraqitjet e kaluara, Markle ka veshur fustane elegante nga marka të tilla si Givenchy dhe Carolina Herrera.)

  • foto galeri
  • foto galeri

Dukesha kishte veshur një fustan të bardhë, me mëngë të gjata, me një të çarë përpara dhe një dekolte që i zbulonte shpatullat. Ajo e kompletoi look-un me një unazë akuamarin nga koleksioni personal i Princeshës Diana, të njëjtën unazë që mbante në ditën e dasmës. Duka ndërkohë kishte veshur një kostum të zi me një këmishë të bardhë dhe një kravatë të hollë.

Nuanca e fustanit ishte domethënëse pasi e bardha simbolizon paqen dhe ajo mesa duket e zgjodhi atë si referencë për punën bamirëse të saj dhe të Princit Harry. Silueta e strukturuar e fustanit ishte gjithashtu në përputhje të përkryer me gardërobën e pastër dhe moderne të Markle dhe kishte të njëjtat detaje me veshjen e saj më të famshme të fustanit të nusërisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb