Sulmuesi suedez, Zllatan Ibrahimoviç, mbetet në shenjestrën e tifozëve të ekipit të Malmos. I akuzuar për tradhëti pas blerjes së 50% të aksioneve të Hamarbit, skuadra e tyre rivale, statuja që iu dedikua atij është bërë viktimë dëmtimesh.

Statujës i kanë vënë zjarrin më parë, kanë provuar t’i presin këmbët, e kanë mbuluar me thasë mbeturinash ndërsa së fundmi ka ardhur “bëma” e radhës. Statujës së Ibrës i kanë shkulur hundën… kush e di sesi do të jetë ndjerë lojtari duke ditur temperamentin e tij…

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: