Një banesë dykatëshe në lagjen Manalat në Gjirokastër është përfshirë nga flakët.

Gazetarja Brikena Metaj raporton për ‘Balkanweb’ se forcat zjarrfikëse ndodhen në vendin e ngjarjes, për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Mësohet se banesa është në pronësi të fisit Kokalari dhe prej kohësh rezulton e braktisur, për shkak se prej kohësh pronarët nuk banojnë aty.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb