Zv.kryeministri Erion Braçe ka njoftuar sot atë që paralajmëroi dje se bujqit e Divjaës tashmë janë unifikuar në çmim dhe produkt dhe e shesin qepën dhe pataten me 40 lekë/kg.

Braçe i bën thirrje qytetarëve të blejnë qepët dhe patatet drejtpërdrejt duke shkuar në Divjakë dhe jo të marrin nga dorë e dytë apo të tretë pasi tregtarët marrin mall pa lekë duke u pasuruar në kurriz të bujqve.

Nga një inspektim ditën e djeshme në tregjet e Tiranës Braçe pa se teksa në Divjakë çmimi i qepës dhe patates ulet, në kryeqyteti rritet.

 

STATUSI NGA ERION BRAÇE

KETO JANE CMIMET E
QEPES E PATATES;

PREJ MENGJESIT TE SOTEM,
BUJQIT E DIVJAKES KANE VENDOSUR:

CMIMI I QEPES SE THATE: 40 LEKE/KG

CMIMI I PATATES SE RE: 40 LEKE/KG

Boll tregtaret morren mall pa leke ne #Divjake duke u pasuruar ne kurriz te bujqve.

Blini direkt ne #Divjake!
Mos blini ne dore te dyte e te trete!
Ejani ne #Divjake e merrni mallin drejtperdrejte me keto cmime!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb