Për Presidentin Vladimir Putin zgjedhjet parlamentare në Rusi ishin transparente, konkurruese dhe të paprekura. Sipas  Dmitry Peshkov , një zëdhënës i presidentit rus  tha se zgjedhjet e zhvilluara ishin  me integritet.

“Për presidentin rus , pa dyshim, gjëja kryesore ishte dhe mbetet konkurrueshmëria, transparenca dhe integriteti i zgjedhjeve që u zhvilluan. Në këtë kontekst, natyrisht, ne jemi shumë pozitivë për procesin zgjedhor, ” tha zëdhënësi i Kremlinit.

Duke komentuar rezultatet e partive të tjera me kërkesë të gazetarëve, Peshkov tha: “Në të vërtetë, Partia Komuniste ka përmirësuar përqindjen e saj. Ka parti të reja, të cilat gjithashtu kanë bërë mjaft mirë.”

Peshkov shtoi se në këtë mënyrë votuesit në zgjedhje shprehin preferencat e tyre. “Sidoqoftë, ne shohim që preferenca kryesore e votuesve është” Rusia e Bashkuar “, partia në pushtet.”

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: