Kurset online në karantinë, që preferohen falas, po lulëzojnë në Europë, raporton ANSA.

Dhjetëra miliona njerëz të mbyllur në shtëpi, pa qenë në gjendje të dalin jashtë, vendosin të kalojnë kohën e tyre duke mësuar gjëra të reja që mund të mos jenë veçanërisht befasuese, por ajo që është interesante për t’u analizuar është zgjedhja e kurseve që njerëzit po të ndjekin.

Këto janë kryesisht kurse për gjuhë dhe kitarë, një instrument muzikor që po monopolizon interesin e përdoruesve.

Luajtja në kitarë, në të vërtetë, ju lejon të largoni stresin dhe të çlironi mendjen tuaj, dy gjëra që mund t’ju ndihmojnë në këtë kohë karantine.

Ai që regjistroi rritjen më të lartë të përqindjes ishte kursi falas i kitares, i cili u rrit me 700% nga shkurti deri në marsin e vitit 2020.

Ekziston gjithashtu një rritje e kërkimit të kurseve për kitarë për fëmijë (+ 240%), e bërë qartë nga prindërit që përpiqen të kërkojnë aktivitete për të mbushur ditët e fëmijëve të tyre.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: