Aplikacioni i Facebook, Messenger do të zhgënjejë një numër të madh përdoruesish të telefonëve të zgjuar.

Ashtu si Whatsapp dhe Skype, edhe Facebook, ka vendosur që të ndërpresë mbështetjen e Messenger për telefona të cilët janë duke përdorur sistemin operativ Windows 8.1.

Facebook madje ka marrë përsipër edhe verifikimin e pajisjeve me një sistem Windows 8.1, ose edhe më poshtë, ku nëpërmjet një e-mail do t’u konfirmojë përdoruesve të telefonave të prodhuar nga Microsoft dhe Nokia nëse do të jetë e mundur për ta të vazhdojnë të përdorin Messanger-in.

Lista që mund të preken:
ttt

(el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: