“Këtu i ka portat e hapura”, kështu u shpreh pak ditë më parë Xavi, por e ardhmja e Leo Messit nuk shihet në Barcelona, një rikthim i tij në “Camp Nou” është thuajse i pa mundur. Mediat spanjolle janë të bindura në këtë pikë: “Pleshti” ka zgjedhur Al-Hilal, ndërsa zyrtarizmi i këtij transferimi do të bëhet me 6 qershor.

Messii
Messii

Messi do të luaj të shtunën ndeshjen e tij të fundit me PSG, për të vijuar më pas një aventurë të re në Arabinë Saudite ku e pret një kontratë marramendëse. Mediat flasin për shifra të frikshme, 400 milionë euro në vit, dyfishin e asnjë që përfiton Ronaldo tek Al Nasrr.

Messi Xavi
Messi Xavi

Përtej dëshirës se Messi-t dhe Barcelonës, opsioni për tu rikthyer në “Camp Nou” nuk ka qenë kurrë konkret, kjo për shkak të vështirësive financiare që blaugranat kanë këtë periudhë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: