Argjentinasi Lionel Messi ka barazuar rekordin e Pele për numrin e golave të shënuar me vetëm një ekip.

Si Messi me Barcelonën dhe Pele me me Santos kanë shënuar nga 643 gola, teksa argjentinasit tashmë i mjafton të shënojë edhe vetëm një gol  që të thyejë rekordin i cili ishte konsideruar i pathyeshëm që nga vitit 1974.

Gjithsesi Messi e festoi me një barazim këtë gol, pasi humbi një penallti dhe më pas shënoi me kokë për të çuar shifrat në 1-1 kurse ndeshja ndaj Valencias u mbyll në 2-2.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: