Sulmuesi Lionel Messi nuk do të largohet nga Barcelona. Sipas AS, argjentinasi ka vendosur të qëndrojë edhe një vit për të evituar gjyqet dhe për të mos penalizuar asnjë palë.

Messi ka kontratë me Barcelonën deri në vitin 2021 dhe largimi i mëparshëm do të ishte shumë i vështirë për shkak të klauzolës së tij 700 milionë euro.

Ai vetë ka konfirmuar se nuk do të shkojë në gjyq kundër klubit të jetës së tij që i dha gjithçka

 

“Kishte një mënyrë tjetër dhe ishte të dilja në gjyq. Unë kurrë nuk do të shkoja në gjyq kundër Barcës sepse është klubi që unë dua, i cili më dha gjithçka që kur arrita. Theshtë klubi i jetës time, unë kam bërë jetën time këtu. Barca më dha gjithçka dhe unë i dhashë gjithçka. E di që kurrë nuk më ka shkuar në mendje ta çoj Barcën në gjyq ”- tha Messi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb