Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde beson se është e vështirë që Lionel Messi që kthehet nga për të luajtur ndeshjen hapëse në LaLiga kundër Athletic Bilbao të Premten. Messi vuan nga një dëmtim në këmbë, dëmtim që e la jashtë turneut që skuadra katalanase zhvilloi në SHBA.

“Ai është në procesin e rikuperimit dhe nuk e di nëse ai do të jetë gati për ndeshjen e parë të LaLigës,” tha Valverde një konferencën për shtyp fitores 4-0 të ekipit të tij ndaj Napolit në Michigan të shtunën.

Megjithë mungesën e Messit, Barça prodhoi një futboll të bukur në miqësoren e tyre të fundit parasezonale kundër Napolit.

(n.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb