Një pritje madhështore sikur të ishte një rockstar për Lionel Messin, i cili mbërriti në kryeqytetin kinez Pekin me një avion privat për një ndeshje miqësore me Argjentinën.

Sulmuesi, kampion i botës 2022, u brohorit në aeroport nga qindra tifozë të gëzuar, të cilët brohoritën “Messi-Messi”! Qindra njerëz të tjerë e presin atë jashtë hotelit të tij në lindje të kryeqytetit kinez me pankarta në anglisht dhe spanjisht që mirëpresin shtatë herë fituesin e Topit të Artë.

Argjentina do të luajë një ndeshje miqësore kundër Australisë më 15 qershor. Takimi do të shënojë kthimin e futbollit ndërkombëtar në Kinë, pas tre vitesh kufizime shëndetësore që kanë boshatisur stadiumet dhe kanë çuar në një kaskadë anulimesh të garave sportive.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb