Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaron se Kuvendi duhet të shpërndahet, pasi nuk ofron asnjë garanci për funksionimin normal të institucioneve. Ai e ka quajtur edhe njëherë ilegjitim Kuvendin.

“Kuvendi duhet të vetëshpërndahet. Nuk ofron asnjë garanci për funksionimin normal të institucioneve. Ky është një Kuvend ilegjitim. Ju garantoj se Presidenti nuk është mur por është një kala në mbrojtje të Kushtetutës dhe nuk ka as ndonjë vagabond ndërkombëtar që mund ta vejë këtë në diskutim”, tha Meta në Euronews Albania.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: