Presidenti i Republikës Ilir Meta, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se buxheti i shtetit po shkon për PPP-të.

Meta thekson se duhet që të shkurtohen pagesat për koncesionet e qeverisë, pasi po jepen shumë para në këtë lloj forme.

Postimi i presidentit Ilir Meta:

Do RRITEN gati me DY HERË pagesat për PPP-të me mbështetje buxhetore, nga 7.9 MILIARD LEKË në vitin 2020, në 14.5 MILIARD LEKË në vitin 2021.

TË SHKURTOHEN pagesat për PPP-të dhe TË SHTOHEN fondet për GRUPET më TË PREKURA nga COVID-19.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb