Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka dekretuar shkarkimin e komandantit të Forcave Detare, Gjeneral Major Ylber Dogjani.

Presidenca sqaron se shkarkimi i Dogjanit është bërë, për shkak të mbarimit të mandatit.

Më parë, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, i propozoi Kreut të Shtetit shkarkimin e gjeneral Dogjanit, pas ngjarjes së ndodhur në Pashaliman, ku u vodhën disa armë.

  • foto galeri

(d.ç./BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb