POLONI

Presidenti Ilir Meta ka udhëtuar sot për një vizitë zyrtare jashtë vendit.

Mësohet se presidenti merr sot pjesë në Samitin e Klimës “COP24” të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, që po zhvillohet në Katovicë të Polonisë.

Kreu i shtetit shqiptar pritet të mbajë një fjalim drejtuar homologëve të tij dhe qeverive pjesëmarrëse, në një samit të rëndësishëm si ky.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: