Presidenti i Republikës, Ilir Mreta, ka përkujtuar 1 vjetorin e ndarjes nga jeta të Presidentit të “Fax News”, Kasem Hysenbelliu. Kreu i shtetit e kujton Hysenbelliun si një mik me kontribut të vyer në konsolidimin e lirisë dhe pavarësisë së mediat.

Mesazhi i Metës:

I paharruar kujtimi i mikut dhe Presidentit të “Fax Neës”, Kasem Hysenbelliu dhe kontributi i Tij i vyer, për gati dy dekada, për konsolidimin e lirisë dhe pavarësisë së medias.
Uroj që “Fax Neës” të vazhdojë me dinjitet misionin e Tij!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb