TIRANË

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka treguar se po udhëton sot drejt Tropojës, një vend që e ka vizituar shpesh gjatë detyrës së tij.

Por i menjëhershëm ka qenë reagimi i deputetes Rudina Hajdari, e cila ka një porosi për Presidentin Meta dhe kreun e Bashkisë Tropojë. Ajo shkruan që kur të jenë para bustit të babait të saj t’i thonë atij që fëmijët e tij nuk janë sepse kështu urdhëroi partia.

“Zoti President dhe zoti Besnik Dushaj, kur të jeni sot para bustit të tim ati në Tropojë, duke u hequr si pro-Amerikan të thekur, mos harroni t’i thoni tim ati që fëmijët e tu nuk janë këtu se kështu urdhëroi Partia. Mua më ndaluat të vij në Tropojë, por në Kosovë jo. Rrugë të mbarë”, shkruan Hajdari.

Rudina Hajdari Fb

Rudina Hajdari Fb

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb