Presidenti Ilir Meta paralajmëron një konferencë për shtyp në orën 13:15 të ditës së sotme. Enigmë mbetet shkaku pse Presidenti vendos të dalë në një konferencë sot.

Disa ditë më parë Meta publikoi disa mesazhe të një diplomati të huaj lidhur me emërimet në Gjykatën Kushtetuese duke denoncuar ndikimin që ka Rama tek ndërkombëtarët.

Po ashtu Meta ka propozuar një platformë me 14 pika për integrimin europian të Shqipërisë, shumica e të cilave flasin për Reformën në Drejtësi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb