Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka përkujtuar vëllain e Ramush Haradinajt, Luan Haradinajn që u vra në luftën e Kosovës më 6 maj të 1997 në Qafë Prush dhe sot duhet kishte mbushur 47 vjeç.

Meta duke publikuar foton nostalgjike nga Tiarna që postoi ditën e sotme Ramush Haradinaj, shkruan se Heronjtë e Kombit kanë vetëm ditëlindje.

Po ashtu Meta thotë se vepra dhe gjaku i Luan Haradinajt do mbetet i paharruar.

 

STATUSI NGA ILIR META

Heronjtë e Kombit kanë vetëm ditëlindje!

E paharruar vepra dhe gjaku i Luan Haradinaj! LAVDI! 🇦🇱❤️🇽🇰

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb