Presidenti i vendit, Ilir Meta ka qënë i ftuar në një festë të Ambasadës së Suedisë në Tiranë.

Teksa poston fotot nga festa, ku shfaqet edhe në krah të mabasadores suedeze, Meta thotë se “Madhështia e Suedisë qëndron te modestia, thjeshtësia dhe demokracia”.

STATUSI I PLOTE
I lumtur të isha i ftuar në një festë modeste të Ambasadës së Suedisë në Tiranë.
Madhështia e Suedisë qëndron te modestia, thjeshtësia dhe demokracia.
Mirënjohje që vazhdojnë të investojnë më shumë se gjysmën e fondeve të Agjencisë Suedeze të Bashkëpunimit për Zhvillim (SIDA) për demokracinë dhe të drejtat e njeriut.
Urime sot edhe të gjithë miqve suedeze që jetojnë e punojnë në Shqipëri!
GËZUAR! SKÅL!

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb