Presidenti Ilir Meta gjatë vizitës së tij në Tokio u takua me përfaqësuesit e komunitetit shqiptar që jetojnë në Japoni.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Meta tha se shqiptarët në Japoni janë urë e rëndësishme për forcimin e marrëdhënieve mes dy popujve.

“I gëzuar të takoja sot në Tokio, përfaqësuesit e komunitetit shqiptar, mjaft cilësor dhe shumë të integruar në Japoni.
Shqiptarët në Japoni, urë e rëndësishme për forcimin e marrëdhënieve mes dy popujve dhe vendeve tona. ?????”, shkruan Meta.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: