Presidenti Ilir Meta jep një tjetër mesazh pas manifestimit të mbajtur në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, në mbrojtje të Kushtetutës.

Duke publikuar pamje nga manifestimi dhe duke falënderuar të gjithë qytetarët për pjesëmarrjen masive, Kreu i Shtetit shkruan se populli shqiptar foli qartë “Uragani kuqezi në mbrojtje të Kushtetutës”

“Populli shqiptar foli qartë: URAGANI KUQEZI në mbrojtje të KUSHTETUTËS! SHQIPËRIA është e jona! Zoti e bekoftë ATDHEUN tonë të dashur! FALEMINDERIT TË GJITHËVE! ??

#PërKushtetutën?? #PërRepublikën?? #PërShqipërinë?? #PërKombin??”, shkruan Meta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb