Presidenti i Republikës Ilir Meta përmes një statusi në “Tëitter” ka uruar ekipin e Celtic për fitoren që ka arritur në Ligën e Kampioneve.

Meta shprehet se e uron përzemërsisht ekipin skocez për këtë fitore. Kujtojmë se kreu i shtetit Meta u fotografua me disa tifozë të Celtic në Sarajevë, në kohën që po mbahej Samiti Rajonal në Sarajevë.

  • foto galeri

Postimi i tij:

Urimet më të ngrohta @CelticFC për fitoren e merituar mbrëmë në @ChampionsLeague. Shpresoj që në ndeshjen e radhës me Nõmme Kalju të përjetoj live emocionet e fitores&të ritakohem me tifozët e mrekullueshëm celt.”Once you’re a Celt you’re alëays a Celt..Hail Hail??” #celticfans

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: