TIRANË

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka uruar Shaip Kamberin për fitoren e mandatit të deputetit në Kuvendin e Serbisë.

Meta shkruan në një postim në “Facebook” se është besimplotë se ai do të jetë një zë i fuqishëm në mbrojtje të të drejtave të shqiptarëve të Luginës së Preshevës.

“Urime Shaip Kamberit për fitoren e mandatit të deputetit në Kuvendin e Serbisë.
Besimplotë se do të jetë një zë i fuqishëm dhe përfaqësues në mbrojtje të të drejtave të shqiptarëve të Luginës së Preshevës. ”, shkruan Meta.

Meta Per Kamberin
Meta Per Kamberin

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb