Nga zonja Katerina
Përbërësit

400 gram mish derri, 150 gram llukanik, 1 gote vere e bardhe, 1 luge gjelle rigon, 1 portokall, Kripe, piper te zi.

Përgatitja

Ne nje tigan shtojme vaj ullir dhe me pas vendosim mishin e derrit duke e kaurdisur derisa te ndryshije ngjyre. Me pas shtojme llukanikun e prere ne rrathe derisa te skuqen plotesisht. Kujdes me temperature e cila duhet t ejete mesatare. Shtojme veren dhe presim derisa te avulloje alkooli I saj. E heqim menjane dhe shtojme lekuren e portokalit dhe lengun e tij. E aromatizojme masen me rigon, piper te zi. Rregullojme shijen me kripe.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb