Kufizimet kundër koronavirusit nuk janë mirëpritur në Zelandën e Re.

Mijëra qytetarë kanë mbushur sheshet dhe rrugët kryesore duke protestuar kundër masave anti-Covid të vendosura nga qeveria.

Rreth 3 000 protestuar, përfshirë dhjetëra motoçiklistë , shumica prej tyre pa maska, marshuan nëpër qendrën e Wellington.

Disa prej tyre mbanin flamuj me mbishkrimin “Trump 2020”, ndërsa kishte edhe të tjerë me slogane kundër kufizimeve si edhe kundër kërkesës së vaksinimit për mësuesit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb