E gjithë bota është nen “kthetrat” e virusit vdekjeprurës COVID-19. Mjaft njerëz janë të shqetësuar si për shkak të virusit por edhe të izolimit të detyruar në shtëpi.

E kundërta ndodh për sipërmarrësen shqiptare në Londër, Bjanka Ceka e cila ka vendosur ta “luftojë” këtë situatë të zymtë nëpërmjet aftesive të saj krijuese.

Poezia e saj e titulluar “Miku i Paftuar” që i dedikohet koronavirusit, tashmë është bërë virale në të gjithë rrjetin. Bjanka na tregon edhe njëherë se edhe momentet e vështira mund të shfrytëzohen për të zbuluar talentin që mbartim brenda vetes.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: