Një tjetër deklaratë e ashpër vjen nga presidenti i Bjellorusisë Alexandër Lukashenko, i cili është nga të paktët lider që mbështet presidentin rus Vladimir Putin.

Së fundmi Lukashenko ka kritikuar ashpër presidentin e Ukrainës, Volodymir Zelensky.

Sipas tij, është përgjegjësi e ukrainasve që t’i japin fund luftës në vendin e tyre, përndryshe nëse një gjë e tillë nuk ndodhë do të përfundojë me shkatërrimin e plotë të vendit.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb